Jak dodać i edytować stronę statyczną w PrestaShop 1.7 i 8?

Jak dodać i edytować stronę statyczną w PrestaShop

Oto krótki tutorial, który pomoże Ci dodać i edytować stronę statyczną w PrestaShop:

Dodawanie nowej strony statycznej:

 1. Zaloguj się do panelu administracyjnego PrestaShop.
 2. W głównym menu znajdź zakładkę „Wygląd” i kliknij w nią.
 3. Następnie wybierz „Strony” z rozwijanego menu.
 4. Można opcjonalnie utworzyć nową kategorię dla stron (Kategoria CMS), przyciskiem „Dodaj nową kategorię strony” znajdujący się w prawym górnym rogu ekranu.
 5. Kliknij przycisk „Dodaj nową stronę” znajdujący się w prawym górnym rogu ekranu.

W PrestaShop, strony CMS, kategorie CMS (Content Management System) są używane do organizowania stron statycznych w Twojej witrynie internetowej. CMS w PrestaShop to narzędzie, które umożliwia tworzenie i zarządzanie treściami niezwiązanych bezpośrednio z produktami w sklepie internetowym.

Kategorie CMS pozwalają Ci grupować strony statyczne tematycznie i tworzyć struktury nawigacyjne dla tych stron. Dzięki nim Twoja strona będzie bardziej przejrzysta i łatwiejsza w nawigacji dla odwiedzających.

Oto kilka przykładów, jak można wykorzystać kategorie CMS w PrestaShop:

 • Strony informacyjne: Możesz utworzyć kategorię CMS o nazwie „Informacje” i dodać do niej strony zawierające informacje o Twojej firmie, polityce prywatności, regulaminie, kontaktach itp.
 • Instrukcje obsługi: Jeśli sprzedajesz produkty wymagające instrukcji obsługi, możesz stworzyć kategorię CMS „Instrukcje obsługi” i dodać do niej strony zawierające instrukcje, poradniki lub wskazówki dotyczące tych produktów.
 • Blog: Jeśli prowadzisz blog na swojej stronie internetowej, możesz utworzyć kategorię CMS „Blog” i umieszczać w niej swoje artykuły. Każdy artykuł może być osobną stroną statyczną wewnątrz tej kategorii.
 • Promocje i wydarzenia: Jeśli chcesz informować klientów o aktualnych promocjach, wyprzedażach lub nadchodzących wydarzeniach, możesz utworzyć kategorię CMS „Promocje” lub „Wydarzenia” i dodać do niej strony, które będą zawierać szczegóły tych ofert.
 • Kategorie CMS pozwalają również na tworzenie podkategorii, co jeszcze bardziej ułatwia organizację stron statycznych na stronie internetowej.
 • Przy tworzeniu stron statycznych możesz przypisywać je do odpowiednich kategorii CMS, aby zachować porządek i łatwość nawigacji dla odwiedzających. To także ułatwia zarządzanie stronami statycznymi, gdy ich liczba rośnie.
Wnioski: Kategorie CMS w PrestaShop są używane do organizowania stron statycznych na Twojej stronie internetowej. Pozwalają grupować strony tematycznie i tworzyć struktury nawigacyjne. Możesz używać ich do tworzenia stron informacyjnych, instrukcji obsługi, blogów, promocji i innych typów treści, które nie są bezpośrednio związane z produktami w sklepie internetowym.
Jak dodać i edytować stronę statyczną w PrestaShop

Konfiguracja nowej strony statycznej:

 1. „Kategoria strony” zaznacz do jakiej kategorii ma należeć nowa strona.
 2. Wprowadź tytuł strony w polu „Tytuł”.
 3. Wybierz język strony statycznej z rozwijanej listy języków (opcja dostępna w przypadku sklepów wielojęzycznych).
 4. Możesz również wprowadzić „Przyjazny adres URL” dla strony statycznej. Jeśli pozostawisz to pole puste, PrestaShop automatycznie stworzy URL na podstawie tytułu strony.
 5. Możesz także dodać meta-tytuł, opis-meta i meta-słowa kluczowe dla tej strony, co pomoże w optymalizacji SEO.
 6. Pole „Zawartość strony”. Wprowadź/Edytuj treść strony przy użyciu wbudowanego edytora WYSIWYG. Możesz formatować tekst, dodawać obrazy, linki itp.
 7. Po zakończeniu wprowadzania wszystkich danych kliknij przycisk „Zapisz i podejrzyj” lub „Zapisz” w prawym dolnym, rogu ekranu.

Edycja istniejącej strony statycznej:

 1. Zaloguj się do panelu administracyjnego PrestaShop.
 2. W głównym menu znajdź zakładkę „Wygląd” i kliknij w nią.
 3. Następnie wybierz „Strony” z rozwijanego menu.
 4. Znajdź stronę, którą chcesz edytować, i kliknij na nią.

Wprowadzanie zmian w istniejącej stronie statycznej:

 1. Możesz edytować tytuł strony, adres URL, język, opis i treść strony.
 2. Jeśli chcesz edytować treść strony, użyj wbudowanego edytora WYSIWYG.
 3. Po dokonaniu wszystkich niezbędnych zmian kliknij przycisk „Zapisz” w prawym dolnym rogu ekranu.

Zarządzanie blokami z linkami dla stron statycznych:

 1. Aby zarządzać linkami dla stron statycznych, przejdź do panelu administracyjnego PrestaShop.
 2. W głównym menu znajdź zakładkę „Wygląd” i kliknij na nią.
 3. Następnie wybierz „Lista linków” z rozwijanego menu.
 4. Tutaj możesz dodawać, edytować i usuwać bloki z linkami stron statycznych, które można dodać: w stopce, w kolumnach bocznym, na karcie produktu, ścieżka zakupu i w wielu więcej miejsc.

To są podstawowe kroki, które pozwolą Ci dodać i edytować strony statyczne w PrestaShop. Pamiętaj, że PrestaShop oferuje wiele innych funkcji i możliwości dostosowania, które mogą pomóc Ci w tworzeniu profesjonalnych stron sklepu.

Udostępnij: